Anasayfa » Ürünler » Güvenlik » Patlayıcı Madde Tespit Dedektörü
Patlayıcı Madde Tespit Dedektörü

Patlayıcı Madde Tespit Dedektörü Model GS01

Patlayıcı Madde Tespit Dedektörü
Tam Ekran Görüntüle Fiyat Sorunuz

Bu patlayıcı madde tespit dedektörü ile patlayıcıya temas eden kişiyi dahi saniyeler içinde tespit edebilirsiniz. Günümüzde kullanılan tüm patlayıcı madde algılama dedektörlerinden daha üstün performansta çalışan, ancak bir köpeğin algılayabileceği çok az miktardaki patlayıcı maddeleri bile ayırt edebilen bir patlayıcı madde algılama teknolojisi geliştirmiştir.

Quantum Sniffer- QUANTUM KOKLAMA DEDEKTÖRÜ

Amerikan üretimi olup, patlayıcı madde dedektörüdür; el tipi portatif QS-H150 ve masaüstü QS-B200 olmak üzere 2 modeli vardır.

Günümüzde kullanılan tüm patlayıcı madde algılama dedektörlerinden daha üstün performansta çalışan, ancak bir köpeğin algılayabileceği çok az miktardaki patlayıcı maddeleri bile ayırt edebilen bir patlayıcı madde algılama teknolojisi kullanılmaktadır. Bu dedektör algılama için herhangi bir fiziksel temasa gerek duymamaktadır. Dedektör sahip olduğu teknoloji sayesinde havada bulunan patlayıcı maddeden buharlaşmış molekülleri- bir parçacığın trilyonda birini (1 ppt= 10 –14 g/m3 = 5x 10 –17 mole/cm3) – saniyeler içinde gerçek zamanlı olarak algılayabilmektedir. Dedektör patlayıcı madde tipini algıladığında sesli ve görsel alarm vermektedir.     Bu teknolojinin temeli, günümüzde hava limanları ve gümrük geçiş noktalarında narkotik ve patlayıcı madde tespitinde kullanılan İyon Spektrometri- Ion Spectrometer IMS- teknolojisine entegre edilmiş Implant Science firmasına patentli İyon Kaynağı- Ion Source- dır. Dedektör incelenecek olan şüpheli nesnenin etrafındaki havayı emmekte ve hava içindeki molekülleri tespit etmektedir. Cihaz koklama yöntemi ile çalışmakta olduğu için herhangi bir sarf malzemesine ihtiyaç duymamaktadır. Ayrıca gerçek zamanlı olarak çalıştığı için anında analiz yapar ve sonucu açıklar; böylece benzer cihazlara kıyasla aynı zamanda çok daha fazla algılama yapar. Quantum Koklama dedektörü günümüzde teröristler tarafından yaygın olarak kullanılmakta olan askeri ve ticari bir çok patlayıcı maddeyi algılama yeteneğine sahiptir. Bunların arasında en önemlileri Komposit A, B, C, SEMTEX- RDX –NG- PETN- EGDN- TNT- DYNAMITE- ANFO- TATP- KARABARUT- DUMANSIZ BARUT vb.      Quantum Sniffer- Quantum Koklama Dedektörünü en önemli özellikleri:

1. Quantum Koklama Dedektörü radyasyon yaymaz. 2. Patlayıcı maddeyi gerçek zamanlı olarak algılamaktadır (1-5 saniye). Günümüzde başka hiçbir dedektör gerçek zamanlı algılama yapamamaktadır. 3. Bir sonraki ölçüm için dedektör kendini kısa süre içinde otomatik olarak 1-5 saniye içinde hazırlamaktadır. 4. Patlayıcı maddenin bulunduğu yer tespit edilebilmektedir. 5. Dedektör harici ortamda güvenilir bir şekilde kullanılabilmektedir. 6. Dedektör %95 nem ortamında çalışabilmektedir. 7. Dedektör kendisini otomatik olarak kalibre edebilmektedir. 8. Dedektörün baş kısmı sağa ve sola 1800 dönebilmektedir. Böylelikle ulaşılması zor olan yerlere kolayca ulaşabilmektedir.

Ürün için aramalar :
Copyright © sinyalkesici.com jammer